• P.tesi-Cuma 09:00-19:00
 • +90 532 427 0866
 • Chinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianTurkish
 • KATI YAKITLI TERMOSİFON

  KATI YAKITLI TERMOSİFON

  Aksan termostar her türlü katı yakıtla odun, kömür, Fındık kabuğu, talaş ve benzerleri ile çalışır.

  Aksan turbostar ülkemizde ilk kez içi-dışı emaye kaplanmış termosifondur. Bu sayede benzerlerine kıyasla suyu daha kısa sürede ısıtır ve geç soğutur. Dolayısı ile daha az yakıt harcanır ve tasarruf sağlanır, paslanmaz krom modellerinde üretilmektedir.

  Emayeli olan iç tüp 2 mm Dkp sactan emayelenmiştir. Dış gömlek 1.20 mm Dkp sactan emayelenmiştir. İç gövde 12 Atü basınca göre kontrolden geçmiştir.

  Aksan turbostar içi—dışı emaye kaplı olup, bu özel emaye sayesinde su kazanı paslanmaz. Korozyona maruz kalmaz. Yanma haznesi kalite pik döküm olup, dış gövdesi emaye olduğundan ısıya dayanıklıdır.

  Kullanma talimatı:

  Sahip olduğumuz kıymetli termosifonu senelerce güvenle kullanmak istiyorsanız, EM NİYET SİBOBU ve ŞAMANDIRA SİSTEMİ takmanız gerekmektedir. Termosifonunuz montaj edildikten sonra ilk yakışta içi soğuk su ile dolu olduğundan ateş depo üzerin de buharlanma yapacağından delikmiş hissi verebilir. Bir müddet sonra soba ısındı ğında ve depo kurum bağladıktan sonra su damlaları kesilecektir, telaşlanmayınız.

  Şehir şebekesindeki kesintiler dolayısıyla termosifonunuzun deposundaki su azalabi lir. Bu nedenle termosifonunuzu yakmadan evvel muhakkak sıcak ve soğuk su vana sından su almanız gerekmektedir. Şehir şebekesindeki basınçtan dolayı termosifonunuzdaki sibop yetersiz kalıyorsa, şamandıra sistemini mutlaka takmalısınız.